Pravý čas používat technologie RealWear

Existuje důvod, proč se lidé na veletrzích shromažďují právě na místech, kde se jsou předváděny ukázky využití nositelných zařízení. Výrobci technologií jasně vidí velký potenciál především v tom, jak zvýšit atraktivnost výrobních prostředí pro budoucí generace.

Kolem nositelných zařízení vyvstalo mnoho nových otázek, co se týče pohodlí, bezpečnosti, specializace atd. Spekulace sice zpomalily proces adaptace technologií, ale inovativní nositelná zařízení vše překonaly.

V čem je RealWear unikátní?

RealWear je unikátní ve výrobě hands-free nositelných zařízení a poskytuje zařízení s rozšířenou realitou pro průmyslové využití. Navíc se nesnaží zobrazovat hologramy nebo holografické obrazy, právě naopak, dbá na bezpečnost pracovníků. “Jelikož jsou pracovníci často vystaveni nebezpečným situacím, umožnuje chytrá technologie držet kognitivní pozornost pracovníků ve skutečném světě a tím zajistit jejich bezpečnost.” Sanjay Jhawar, prezident  společnosti RealWear.

Pracovníci v průmyslovém prostředí jsou často vystavováni nebezpečným situacím a zařízení, které využívají, musí splňovat požadavky bezpečnosti práce. Chytrá technologie RealWear pomáhá udržet kognitivní pozornost pracovníků a tím zajistit jejich bezpečnost.

Jedinečnost zařízení RealWear HMT‐1 spočívá v tom, že display, který se jeví jako jako 7″ tablet. Zabírá pouze 20 % zorného pole oka a uživatel se tedy může plně soustředit na reálnou situaci. Zatímco zařízení pro smíšenou realitu zobrazuje hologramy, displej zakrývá kompletně obě oči a tím odvádí kognitivní pozornost pracovníka od reálného světa.

Při práci v nebezpečném prostředí je z bezpečnostních důvodů klíčové používat obě ruce. RealWear HMT-1 umožňuje pracovníkům v terénu uvolnit ruce pro vzdálenou spolupráci s odborníky z celého světa pomocí jednoduchého hlasového ovládání. RealWear HMT-1 jsou ideálním řešením pro bezpečnou spolupráci a přenos znalostí až za hranice možností.

Aplikace technologie RealWear v realitě

Již od svého vzniku tým RealWear vyvíjí nositelná zařízení pro konkrétní využití v reálném světě. Pandemie COVID-19 přispěla k rychlejší adaptaci nositelných technologií, které mnoha společnostem pomohly zajistit bezprostřední chod.

Chytré technologie umožňují zareagovat okamžitě a díky tomu, že se spousta problémů dá vyřešit přímo na místě, lze eliminovat čekací dobu. Ať už je jedná o spojení servisních techniků a odborníků s živým videem, usnadnění školících procesů nových zaměstnanců, podporu zákazníkům nebo rychlejší přístup k informacím.

Podívejte se na  další možnosti použití chytrých technologií.