Napsali o nás


Den spolupráce odkudkoli
Hybridní práce není trendem budoucnosti, ale současnost, která na pracovní trh přináší výzvy, ale především příležitosti, ze kterých mohou těžit obě strany – zaměstnanci i zaměstnavatelé. Díky technologiím a virtuálním brýlím je hybridní práce možná i v oblasti průmyslu, o čemž přesvědčil ve svém vstupu Tomáš Vravko.


Chytré brýle nahradily nákladné služební cesty
Vitesco Technologies je přední světovou společností, která vyvíjí a vyrábí nejmodernější technologie pohonu pro udržitelnou mobilitu. Rozhodnutí oslovit AYES jako experta na chytré brýle ovlivnily v zásadě tři základní faktory – zájem Vitesco Technologies o nové technologie, rostoucí riziko spojené s pandemií, která způsobila nepřítomnost klíčových pracovníků v závodě, a v neposlední řadě vidina zefektivnění pohotovostních zásahů techniků údržby. Brzy se chytré brýle staly standardem v závodech Vitesco Technologies po celém světě.


AYES představuje chytré brýle
a rozšířenou realitu pro průmysl

Rozšířená realita se v posledních letech stala dalším trendovým tématem v průmyslovém prostředí. Na rozdíl od umělé inteligence, která je založena na strojovém učení a u který jsou stroje určeny k dlouhodobému nahrazení lidského faktoru, sleduje rozšířená realita jiný cíl: podporovat člověka v průmyslových procesech. Zde vstupuje AYES, který představuje jedničku v oblasti hands-free technologií pro průmysl, chytré brýle RealWear HMT-1.


Průmysl objevuje práci na dálku
Některým českým firmám se daří nahrazovat osobní přítomnost pracovníků virtuální prezencí prostřednictvím chytrých brýlí. „Za poslední dva roky jsme v Česku a na Slovensku prodali stovky kusů, většinou stačí dvoje až troje brýle do jednoho týmu v rámci fabriky,“ říká spoluzakladatel společnosti Ayes, která technologii prodává, Tomáš Vravko. Zájmu o brýle pomohla jak pandemie, tak stále nákladnější servisní výjezdy zahraničních expertů.