Vzdálená spolupráce s  využitím  chytrých  brýlí, kdy  a jak fungují?

Jedním z nejčastějších využití chytrých brýlí v průmyslovém prostředí je vzdálená podpora. Jejich implementace ve firmách umožňuje okamžitou pomoc při řešení závad, servisu, údržbě a mnoho dalšího. Navíc se jedná se o ideální řešení při omezeném cestování nebo pro propojení týmů, nezávisle na místě, kde se zrovna nacházejí. Ze zkušenosti také víme, že je možné řešit většinu servisních situací vzdáleně s pomocí „experta na telefonu“.

Jak  vzdálená spolupráce funguje?

V rámci vzdálené podpory propojujeme  2  uživatele – experta, který používá počítač nebo mobilní zařízení a technika na místě s chytrými brýlemi. Vzdálený expert vidí v přímém přenosu práci technika s brýlemi, což umožňuje spolupráci v reálném čase.

Na rozdíl od jiných technologií jako je mobilní telefon nebo tablet, brýle technika na místě nijak neomezují. Display brýlí je umístěn v zorném poli technika, který tak má volné ruce pro práci po celý čas. Brýle jsou navíc lehké a není tedy problém je nosit po celou dobu pracovní směny. Samozřejmostí je pak kompatibilita s ochrannými pracovními pomůckami.

K hovoru lze připojit více účastníků včetně externích expertů. Vzdálení experti mohou zasílat soubory, zakreslovat, zvýrazňovat a stále vidí co technik dělá. Díky tomu se eliminuje například zdlouhavé hledání v papírových návodech. Komunikace ve výrobním závodě může být výzvou, proto brýle disponují funkcí potlačení hluku v průmyslových prostředích.

Velkou výhodu je snadná implementace během pár hodin a jednoduché ovládání i bez předešlých zkušeností se vzdálenou podporou.

Proč využívat právě vzdálenou podporu a jaké jsou její benefity?

Příklady využití:

 • Okamžité spojení servisních techniků s operátorem na místě
 • Interní komunikace v týmu mezi odborníkem a juniornějším technikem
 • Vzdálené zaškolování nových operátorů
 • Vzdálená podpora zákazníkům při práci s Vašimi zařízeními
 • Vzdálená instalace zařízení a následné uvedení do provozu
 • Komunikace techniků mezi jednotlivými pobočkami společností
 • Provádění technických inspekcí a auditů

Příklady benefitů:

 • Řešení pro omezené cestování a snížení prostojů ve výrobě  
 • Snížení počtu servisních výjezdů, snížené cestovní náklady  
 • Zvýšení efektivnosti servisního týmu a servisních služeb  
 • Pomoc operátorům údržby, zrychlení identifikace a řešení problémů  
 • Okamžité sdílení servisních postupů mezi týmy v reálném čase  
 • Zrychlení přenosu znalostí v týmu a zaškolení u juniornějších techniků  
 • Zvýšení zákaznické spokojenosti a kvality SLA

Software pro využití vzdálené podpory

Ubimax xAssist

 •  Aplikace xAssist od společnosti Ubimax, lídra na světovém trhu pro řešení s využitím chytrých brýlí, je jedna z nejpokročilejších aplikací pro vzdálenou podporu a okamžité řešení problému.
 • Využívá ji například společnost BMW v celé své dealerské síti v USA nebo Coca - Cola ve svých logistických centrálách.
 • Aplikace je plně lokalizována i do českého jazyka.

Microsoft  Teams

Nejrozšířenější  firemní aplikace a komunikační standard u množství firem v České a Slovenské republice. Běžně se používá s RealWear HMT-1.

Vuforia Chalk

Vuforia Chalk od společnosti PTC, světového lídra v oblasti rozšířené reality, CAD, PLM, IoT, je také skvělou volbou pro profesionální průmyslové potřeby.

TeamViewer Pilot

TeamViewer Pilot je aplikace specializovaná pro mobilní zařízení, kterou lze využít i na chytrých brýlích pro vzdálenou podporu. 

Cisco Webex

Cisco Webex je přední podnikové řešení.  

Využívá se především pro videokonference či online schůzky.

Chytré brýle RealWear HMT-1 jsou vhodným řešením, které zvýší efektivitu celého týmu, urychlí diagnostiku závad, snižuje cestovní náklady a prostoje ve výrobě. Pomocí této technologie vytváříme řešení pro zlepšení procesů ve výrobě, logistice, servisu, údržbě a v dalších oblastech. Návratnost investice bývá obvykle pár servisních výjezdů, z/do zahraničí jsou to 1-2 cesty.

Jak efektivně chytré brýle fungují dokazuje i to, že je již využívají i přední světové společnosti jako BMW, Porsche, VW, Trumph, Krones, Messer, Mazak, KraussMaffei, Schlumberger, ... a další společnosti v České a Slovenské republice.

Stále si nejste jisti s využitím chytrých brýlí ve Vaší společnosti? Rádi poradíme a upřesníme veškeré specifikace. Kontaktujte nás.

Digitální transformace ve společnosti Total

Při komplikacích ve výrobních procesech je nutné mít po ruce tým specialistů, který definuje přesný problém a adekvátní řešení. Výjimkou nejsou ani velké společnosti, jako Total S.A., která patří mezi největší celosvětově integrované dodavatele olejů a plynů s působností ve více než 150 zemích světa.

Společnost Total, která má malé a střední podniky po celém světě, se potýkala s otázkou, jakým způsobem zlepšit komunikaci mezi odborníky na svých pobočkách, zefektivnit tak své procesy a eliminovat drahé prodlevy provozu.

Implementace RealWear a Microsoft Teams

Společnost Total S.A. poprvé implementovala chytré brýle RealWear s využitím Microsoft Teams ve svém závodu v La Porte, Texasu. Zařízení RealWear upevněné na přilbě ovládané pomocí jednoduchých hlasových pokynů nejen uvolnilo pracovníkům ruce pro práci, ale hlavně umožnilo vzdálenou spolupráci a komunikaci v reálném čase s odborníky z celého světa.

Díky sdílení obrazovky, chytré technologie zprostředkovaly instantní vzájemnou spolupráci mezi specialisty společnosti. Tím zrychlily diagnostiku závady a zlepšili technickou pomoc.

Řešení RealWear spolu s Microsoft Teams posouvá spolupráci na novou úroveň. Týmy mají možnost mezi sebou sdílet postupy, obrázky, videa pro nalezení správného řešení a okamžitě tak reagovat na zjištěná data.

Pro Total implementace těchto technologií znamenala ideální propojení všech poboček a řešení problému v továrně, jež nebylo podmíněno příjezdem všech specialistů na místo. Nasazení chytrých brýlí RealWear pro práci v Total proběhlo plynule bez komplikací včetně převedení dat do digitální podoby, díky kompatibilitě se software, který se ve firmě již využíval.

S pomocí chytrých brýlí mohou nyní pracovníci a specialisté spolupracovat okamžitě, nezávisle na místě a tím zefektivnit výrobu a zjednodušit kompletní pracovní procesy.

Technologie RealWear spolu s Microsoft Teams splnila veškeré požadavky společnosti a zapadá do celkové strategie společnosti. Jinými slovy, toto intuitivní řešení přináší podporu, kdykoliv je to třeba.

Implementujte i Vy chytré technologie ve své společnosti a zjistěte, jak usnadnit a zefektivnit výrobu pomocí digitální transformace. Kontaktujte nás.

Jak vybrat vhodné zařízení pro vzdálenou podporu a vzdálenou spolupráci?

Na trhu je již  relativně  velké množství chytrých  technologií  a  každá z nich je  vhodná pro jiné uplatnění.  Například pro použití v  průmyslových prostředí je nutné použít odlišné technologie než pro online videokonference. Jak to tedy funguje? 

Upřesníme si rozdíly a také důvody, proč jsou obě technologie klíčovými řešeními pro vzdálenou spolupráci ve firmách. Jedna pro videokonference a druhá pro vzdálenou podporu při využití ve výrobě. 

Rozdíly mezi technologiemi pro vzdálenou podporu (AR) a online videokonference

Pro zajištění online setkání a videokonferencí se běžně používají software, jako jsou Microsoft Teams, Skype, Zoom a další. Řešení pro videokonference poskytují virtuální zasedací místnosti pro vzdálenou spolupráci, ale nejsou určeny pro zajištění technické podpory průmyslovým pracovníkům na místě ani v terénu. Zmíněné software nedisponují vlastností propojení technika a odborníkem pro konzultace či online spolupráci na strojích.

Opakem je implementace chytrých brýlí a rozšířené reality v průmyslu. Jedná se o podstatně komplikovanější proces. Nicméně umožnuje pracovníkům vzdálenou servisní podporu, přístup k pracovním procesům a další inovace.

Vytvořeno pro business - videokonference pro online setkání a události

Konferenční software zajišťuje udržení kontaktu mezi zákazníkem a obchodníkem nebo kolegy. Umožňuje pořádat obchodní schůzky, webináře a veškeré online události, jako živé ukázky produktů či pořádání prezentací pro větší počet diváků. Vzdálenou spolupráci dosáhneme maximálně pomocí sdílení obrazovky, kde můžeme dokumenty upravovat, zapisovat poznámky apod.

Vytvořeno pro průmysl - vzdálená podpora a řešení pro pracovníky v  terénu

Mnoho pracovních procesů se odehrává v terénuVe výrobních procesech pracují technici reálnými stroji. Potřebují proto nástroje pro vzdálenou podporu, které jim pomohou a usnadní práci při řešení závad oprav strojů. 

Řešení jako chytré brýle RealWear HMT-1, umožňují pracovníkům rychlý přístup ke vzdálené technické podpoře, kterou potřebují a umožňují vzdálenou spolupráci mezi techniky na místě a odborníky. Kombinace živého videa a technologie AR umožňuje bezproblémovou vizuální komunikaci. Odborník může diagnostikovat chybu a postupovat dle návodu pro opravu, který je zobrazen do zorného pole technika. 

Vyzkoušeli jsme všechny dostupné chytré brýle pro rozšířenou i smíšenou realitu. Díky tomu dokážeme přesně doporučit vhodný typ brýlí i software pro konkrétní použití a na základě uživatelské preference. Neváhejte nás kontaktovat.

RealWear vs. HoloLens

Chytré brýle a rozšířená realita se v posledních letech staly dalším trendovým tématem v průmyslovém prostředí. V těchto oblastech se na trhu můžeme setkat s řadou značek jako je například RealWear, Google Glass, či Microsoft Hololens. Každá technologie je odlišná a v tomto článku se zaměříme na rozdíly mezi RealWear a HoloLens.

Krátké shrnutí:

 • Chytré brýle HoloLens a RealWear HMT-1 jsou skvělými doplňkovými produkty.
 • Technologie Microsoft HoloLens je zaměřena na základní digitální školení v bezpečných prostředích odehrávajících se v reálném světě.
 • Technologie RealWear je navržena pro pracovníky v předních liniích. Jedná se o zařízení s hlasově ovládaným operačním systémem s rozpoznáváním řeči a je vhodný pro použití v nebezpečných průmyslových prostředí.

Platformy, které zajistí bezpečnost pracovníků a zvýší produktivitu pracovních procesů.

Technologie HoloLens pro “smíšenou realitu” se soustředí především na digitální stánku, až poté na vnímání reálného světa kolem sebe. Největším benefitem je promítaní realisticky vyhlížející 3D objektů, naopak nevýhodou je horší ergonomie, omezené vidění a vyšší náklady. Tyto brýle slouží pro specifické použití na krátkou dobu (například vizualizace 3D objektů v prostoru), ale nejsou vhodné pro delší nošení či do průmyslových podmínek.

Naopak zařízení RealWear je vyvinuto pro použití v průmyslových podmínkách. Klade důraz na vnímání reálného světa, až poté na digitální stránku. Chytré brýle RealWear HMT-1 se odlišují od HoloLens zejména ve způsobu ovládaní, operačním systému, konstrukci a jich uplatnění v různých segmentech průmyslu. Díky chytrým brýlím mají zaměstnanci v první linii (servisní technici, montážníci, operátoři) přístup k informacím prostřednictvím rozšířené reality bez omezení vidění okolního světa.

Rozdíly pro užívatele mezi technologiemi HoloLens a RealWear.

Zaškolování vs. praxe

Jaké jsou rozdíly mezi RealWear a HoloLens? Obecně platí, že HoloLens jsou spíše komplementární ́než konkurenční nástroj k RealWear. Obě technologie zajišťují nejbezpečnější proces zaškolování, avšak za odlišných podmínek v jiných prostředí.

Často se používají i společně v sekvenčním tréninku. Nejprve projde pracovník digitálním školení pomocí HoloLens a poté se pracovníkovi v terénu poskytuje vzdálená podpora pomocí RealWear HMT-1.

Příklad z praxe

Jak to funguje v praxi si můžeme ukázat na příkladu studenta v letovém segmentu.

Několik týdnů je letový výcvik zajištěn v simulátoru pomocí jednotlivých digitálních vstupů. Díky tomu student pochopí základní rozvržení ovládacích prvků reprezentované digitální formou. Technologie HoloLens takto poskytuje studentům kontrolované a bezpečné prostředí pro zaškolování.

Pro srovnání, technologie RealWear je lehké nositelné zařízení navržené pro nošení s průmyslovou přilbou pro pracovníky v terénu, továrně nebo skladu, aniž by bránilo vidění uživatele. Není tedy problém zařízení nosit po celou dobu pracovní směny a s ochrannými pracovními pomůckami.


V AYES známe detailně jednotlivé technologie a doporučíme Vám tu nejvhodnější pro Vaše použití. Neváhejte nás kontaktovat.

Pravý čas používat technologie RealWear

Existuje důvod, proč se lidé na veletrzích shromažďují právě na místech, kde se jsou předváděny ukázky využití nositelných zařízení. Výrobci technologií jasně vidí velký potenciál především v tom, jak zvýšit atraktivnost výrobních prostředí pro budoucí generace.

Kolem nositelných zařízení vyvstalo mnoho nových otázek, co se týče pohodlí, bezpečnosti, specializace atd. Spekulace sice zpomalily proces adaptace technologií, ale inovativní nositelná zařízení vše překonaly.

V čem je RealWear unikátní?

RealWear je unikátní ve výrobě hands-free nositelných zařízení a poskytuje zařízení s rozšířenou realitou pro průmyslové využití. Navíc se nesnaží zobrazovat hologramy nebo holografické obrazy, právě naopak, dbá na bezpečnost pracovníků. “Jelikož jsou pracovníci často vystaveni nebezpečným situacím, umožnuje chytrá technologie držet kognitivní pozornost pracovníků ve skutečném světě a tím zajistit jejich bezpečnost.” Sanjay Jhawar, prezident  společnosti RealWear.

Pracovníci v průmyslovém prostředí jsou často vystavováni nebezpečným situacím a zařízení, které využívají, musí splňovat požadavky bezpečnosti práce. Chytrá technologie RealWear pomáhá udržet kognitivní pozornost pracovníků a tím zajistit jejich bezpečnost.

Jedinečnost zařízení RealWear HMT‐1 spočívá v tom, že display, který se jeví jako jako 7" tablet. Zabírá pouze 20 % zorného pole oka a uživatel se tedy může plně soustředit na reálnou situaci. Zatímco zařízení pro smíšenou realitu zobrazuje hologramy, displej zakrývá kompletně obě oči a tím odvádí kognitivní pozornost pracovníka od reálného světa.

Při práci v nebezpečném prostředí je z bezpečnostních důvodů klíčové používat obě ruce. RealWear HMT-1 umožňuje pracovníkům v terénu uvolnit ruce pro vzdálenou spolupráci s odborníky z celého světa pomocí jednoduchého hlasového ovládání. RealWear HMT-1 jsou ideálním řešením pro bezpečnou spolupráci a přenos znalostí až za hranice možností.

Aplikace technologie RealWear v realitě

Již od svého vzniku tým RealWear vyvíjí nositelná zařízení pro konkrétní využití v reálném světě. Pandemie COVID-19 přispěla k rychlejší adaptaci nositelných technologií, které mnoha společnostem pomohly zajistit bezprostřední chod.

Chytré technologie umožňují zareagovat okamžitě a díky tomu, že se spousta problémů dá vyřešit přímo na místě, lze eliminovat čekací dobu. Ať už je jedná o spojení servisních techniků a odborníků s živým videem, usnadnění školících procesů nových zaměstnanců, podporu zákazníkům nebo rychlejší přístup k informacím.

Podívejte se na  další možnosti použití chytrých technologií.

AYES je oficiálním partnerem světového lídra na trhu pro řešení „Enterprise Wearable Computing“ a rozšířené reality.

Zahájili jsme spolupráci se společností Ubimax. Naše partnerství přináší dostupnost technologických řešení v oblasti nositelných zařízení (wearable computing), rozšířené reality a smíšené reality do České a Slovenské republiky. Jsme odhodláni zlepšovat provoz průmyslových společností pomocí inovativní technologie a klademe za cíl být lídrem v oboru na českém a slovenském trhu

Platforma Ubimax Frontline zlepšuje manuální pracovní procesy napříč průmyslovými odvětvími v celém hodnotovém řetězci s využitím nejnovějších nositelných technologií. AYES poskytuje kompletní služby, jakými jsou analýza uplatnění technologie, implementace, zaškolení a podpora uživatelů.

Chceme být první volbou pro společnosti, které se snaží zvýšit produktivitu svých pracovníků pomocí platformy Ubimax Frontline, která umožňuje pracovat bezpečněji, rychleji a pomáhá průmyslovým pracovníkům po celém světě zůstat konkurenceschopnými vůči mechanizované pracovní síle robotů. Jelikož je platforma využívána zejména ve spojitosti s chytrými brýlemi, přináší společnostem zásadní benefity. Technologii Ubimax již využívají globální společnosti, jako BMW, Airbus, Schlumberger, Coca-Cola a mnoho dalších.

Tomáš Vravko, spoluzakladatel AYES:

“Jsme nadšeni, že právě společnost Ubimax, světový lídr pro řešení „ Enterprise Wearable Computing“ a rozšířené reality, se stala naším softwarovým partnerem. Po implementaci platformy Ubimax v naší sesterské společnosti jsme byli technologií naprosto fascinováni a uvědomili jsme si, jak velké zvýšení produktivity můžete přinést na trh. S řešením Ubimax Frontline chce být AYES lídrem v oboru na českém a slovenském trhu.”

Jan Junker, CCO Ubimax:

“Jsme rádi, že se společnost AYES stala naším novým partnerem. Díky svému zastoupení v různých průmyslových odvětvích v České a Slovenské republice je společnost AYES skvělou volbou pro posílení naší globální sítě.”

Ubimax je světovou špičkou pro řešení „ Enterprise Wearable Computing“ a rozšířené reality. S více než 15letými zkušenostmi v oboru a pozoruhodnými výsledky v oblasti nositelných zařízení (wearable computing), rozšířené reality, smíšené reality a senzorových systémů je Ubimax lídrem v této oblasti a obsluhuje již více než 400 zákazníků po celém světě. Navíc, kromě čtyř hlavních poboček v Německu má Ubimax pobočky i v USA a Mexiku.

Ubimax získal řadu ocenění, mezi něž patří Auggie Award pro “Best Enterprise Solution”, MHI Award pro “Best IT Innovation”, The Spark – jedno z nejprestižnějších německých digitálních cen a Automotive Logistics Award.

Jak se vzdálená podpora stala nutností

Hands-free technologie a digitální transformace hrají signifikantní roli v průmyslu. Současná situace s pandemií adopci těchto technologií urychlila. Vidíme, že má dopad na cestování a omezení zabezpečování služeb jako servis, instalace strojů, podpora zákazníků na místě apod.

Jak již technologie RealWear pomohla? Pojďme se o výhodách a pozitivních zkušenostech zákazníků přesvědčit sami.

„Potřebujeme zajistit podporu při instalaci zařízení.“

Za normálních okolností by výrobce zařízení při instalaci zařízení poskytoval podporu na místě. Kvůli situaci COVID-19 však muselo mnoho expertů odcestovat a podpora na místě není vhodnou volbou. Používáme funkci vzdálené podpory, kdy prostřednictvím zařízení RealWear HMT řešíme instalace/uvedení do provozu, aj. Ve výrobě se tak používají HMT, díky kterým expert při komunikaci vidí vše na svém počítači.

„Je nezbytné používat bezpečné hands-free zařízení k video konzultaci.“

Pracuji v odvětví služeb v oblasti ropy a zemního plynu. Požádali nás, abychom kvůli aktuální situaci omezili běžný provoz. Zákazníci však naši pomoc potřebují. Díky využití hands-free zařízení pro video konzultaci můžeme bez komplikací pokračovat v naší práci. Jedná se pro nás o opravdu zásadní technologii k fungování.

„Hledáme řešení, které splní hlavní požadavky vzdálené podpory.“

Z důvodu krize COVID-19 nemůže většina našich dodavatelů nabízet podporu na místě. Hledáme řešení, které splní hlavní požadavky vzdálené podpory.

Požadavky jsou:
•Více možností upevnění na helmu, protože mnozí ze zaměstnanců mají problémy se zrakem.
•Sdílení informací pomocí webových aplikací, aby dodavatelé mohli komunikovat se zaměstnanci, sdílet soubory, obrazovku a zakreslovat.
•Podmínkou je i kamera s vysokým rozlišením, aby dodavatelé mohli vidět to, co vidí zaměstnanci v terénu.
•Vysoce kvalitní mikrofon a sluchátka (př. funkce potlačení zvuku), jelikož v terénu jsou velice hlasitá prostředí.

„Vzhledem k velkému množství klientů v různých částech republiky, chceme na místě experta, který bude spojen pomocí živého vysílání do naší kanceláře.“

Naši technici osobně cestují do firem, aby vyřešili možné problémy. Nepřetržitá podpora je pro zákazníky velice důležitá. Zasílání informací do RealWear HMT-1 je tudíž optimální alternativou podpory, kterou poskytujeme. Je pro nás rychlá a efektivní alternativa, když není možné cestovat.

„Využití řešení vzdálené podpory umožní způsob, jak poskytnout pomoc a pokračovat v podnikání.”

Vzhledem k tomu, že COVID-19 nyní ovlivňuje naše každodenní obchodní aktivity, hledáme nové cesty, jak poskytovat naše služby. Současná epidemická situace znatelně omezila pracovní činnost kvůli nutnosti práce z domova a požadavků na sociální distancování. To brání pracovníkům sdílet prostory pracoviště. Díky využití chytrých brýlí pro vzdálenou podporu mohou zaměstnanci pracující z domova poskytnout pomoc kolegům v terénu, zatímco zachovají bezpečnou vzdálenost a veškerá opatření.

„V současné době zažíváme obrovskou poptávku po službách vzdálené podpory.“

Vzhledem k cestovním omezením spojeným s krizí COVID-19 potřebujme Vaše řešení. využívat takřka pro všechny naše zákazníky. Zejména se jedná o vzdálenou podporu oprav a údržby, zefektivnění technických inspekcí a řešení problémů prostřednictvím video spolupráce HMT-1.

„Omezení cestování způsobilo, že potřebujeme vzdálenou spolupráci mezi továrnami, pracovišti i dodavateli.“

Hledáme adekvátní řešení pro vzdálenou podporu, propojení našich techniků se zákazníky či techniků s ostatními kolegy.

„Kvůli pandemii COVID-19 čelíme hned několika výzvám. Jak pokračovat v zavedených systémech a spolupracovat v terénu?“

Hands-free zařízení přináší obrovské výhody s poskytnutím odborných konzultací a podpory mezi jednotlivými pracovišti s rutinními či specifickými problémy je zajištěno pomocí živých telefonních hovorů, aniž by odborníci museli cestovat tam a zpět.

„Hledáme řešení, jak pokračovat ve školení operátorů našich strojů při zachování bezpečné vzdálenosti. Zdá se, že Vaše řešení je přesně to, co hledáme.“

Provozuji elektrickou a vodohospodářskou společnost. Potřebujeme řešení, které pomůže udržet spolupráci a komunikaci mezi našimi pracovišti, zatímco nemůžeme fyzicky cestovat.

„Ačkoliv omezujeme fyzickou přítomnost zaměstnanců ve výrobních halách, servisní podpora musí fungovat.”

Už nějakou dobu pracujeme na programu vzdálené podpory a kvůli problémům COVID-19 nabývá na naléhavosti. Velmi nás zajímá vzdálená odborná podpora ve výrobním prostředí. Vidíme v tom budoucnost, ale okamžitou nutností je i poskytnout hands-free komunikaci mezi uživatelem na našem pracovišti a vzdáleným odborníkem.

ZJISTĚTE, JAK MOHOU CHYTRÉ BRÝLE POMOCI PRÁVĚ VÁM.

Podívejte se na využití chytrých brýlí během COVID-19 krize

VZDÁLENÁ PODPORA V PRŮMYSLU

 • ​Provádění kontrol a údržby strojů​
 • Instalace strojů u zákazníků​
 • Okamžité spojení servisních techniků s operátorem na místě
 • Komunikace techniků mezi vícero pobočkami jedné společnosti
 • Vzdálené zaškolování nových operátorů​

Další možnosti využití  vzdálené podpory naleznete zde.

BEZKONTAKTNÍ KONTROLA TEPLOTY

Infračervená termografie pro monitorování zvýšené tělesné teploty Přítomnost horečky lze změřit bez použití rukou

VZDÁLENÁ PODPORA VE ZDRAVOTNICTVÍ

Využití brýlí v nemocnicích a ošetřovacích zařízení​ Pomáhají škálovat znalost o viru

VYZKOUŠEJTE SI VZDÁLENOU POMOC S ROZŠÍŘENOU REALITOU NA 30 DNÍ ZDARMA!

BENEFITY HANDS-FREE ŘEŠENÍ CHYTRÝCH BRÝLÍ V DOBĚ KRIZE COVID-19:

 • ​Řešení pro omezené cestování
 • Zachování obchodní kontinuity​
 • Pro bezpečnou vzdálenost od nakažené oblasti nebo lidí
 • Díky chytrým brýlím má pracovník obě ruce volné
 • Výdrž baterie 8-10 hodin (s možností výměny za provozu)​
 • Jednoduchá implementace do provozu​

Microsoft Teams & RealWear

Hands-free řešení pro vzdálenou spolupráci

Aplikace Microsoft Teams v kombinaci s RealWear umožňuje technikům v terénu uvolnit ruce při využívaní vzdálené podpory i v hlasitých a nebezpečných prostředích, kdykoliv a kdekoliv se nacházejí. Chytré brýle od RealWear jsou jediné certifikované bezpečné zařízení i pro extrémně nebezpečné oblasti.

Technik má na sobě HMT-1 s aplikací Microsoft Teams. K zahájení videohovoru se vzdáleným expertem, který je schopen pomoci vyřešit problém, mu stačí pouze hlasové ovládání.

Microsoft Teams hands-free zkušenosti s intuitivním uživatelským rozhraním a snadno použitelným hlasovým ovládáním.

Displej HMT-1 se jeví jako 7″ tablet a lze jej během práce bezpečně prohlížet.

ZJISTĚTE JAK MOHOU CHYTRÉ BRÝLE POMOCI VÁM.

ZAHÁJENÍ TEAMS HOVORU

MSTeams_RealWear_Screen_0_225px

Zahajte hovor odkudkoliv pomocí jednoduchých hlasových příkazů a vyřešte problém rychleji ve spolupráci se vzdáleným expertem.

SDÍLEJTE SVŮJ POHLED

MSTeams_RealWear_Screen_3_225px

Okamžitě sdílejte situaci se vzdáleným expertem. Využijte funkci plného zoomu, inteligentní kameru s vysokým rozlišením a pomocí rukou ukazujte na problémy.

ZACHYŤTE A SDÍLEJTE

MSTeams_RealWear_Screen_2c_225px

Vzdálený expert může sdílet dokumenty přímo do zorného pole kolegy v terénu. Displej se zobrazí jako by si prohlížel 7” tablet.

ŘEŠENÍ V REÁLNÉM ČASE

MSTeams_RealWear_Screen_1_225px

Technik na místě může problém okamžitě vyřešit, aniž by bylo vyžadováno nákladné cestování experta. To zároveň umožňuje expertům pracovat na více problémech najednou z jednoho místa.

UKÁZKA MICROSOFT TEAMS PRO REALWEAR

Pracovníci v průmyslu musí komunikovat a spolupracovat efektivně, a přitom zůstat v bezpečí. Díky nové integraci mezi Teams a RealWear budou mít Vaši technici přístup k informacím a komunikovat hands-free se vzdálenými odborníky odkudkoliv.

Emma Williams Corporate Vice President Microsoft Modern Workplace Transformation

Díky vzdálené spolupráci se efektivita servisního týmu LASCAM zvýšila o 40 %

Zvyšující se složitost zařízení a procesů vyžaduje vysoce specializovanou pracovní sílu a trvalou spolupráci mezi prodejci a zákazníky při údržbě a optimalizaci zařízení v terénu. Proto se LASCAM snaží přinášet možnosti, jak zefektivnit své servisní služby a zvýšit zákaznickou spokojenost.
Chytré brýle s rozšířenou realitou umožňují servisním technikům kooperovat v reálném čase nezávisle na místě, kde se zrovna nacházejí. Díky tomu se efektivita servisního teamu zvýšila až o 40%. Zároveň to přináší zákazníkům nejen snížení nákladů na servis, ale také rychlejší diagnostiku problémů a sníženou dobu řešení.

Přínosy pro LASCAM

 • Zvýšení efektivnosti servisního teamu a servisních služeb
 • Zrychlení identifikace a řešení problémů
 • Zlepšení komunikace s partnery
 • Zvýšení spokojenosti zákazníků
 • Zrychlení přenosu znalostí v teamu a zaškolení u juniornějších techniků
 • Zkušenosti servisního teamu s novou technologií
 • Okamžité sdílení servisních postupů mezi týmy v reálném čase
 • Video záznam servisního zásahu
 • Okamžitá návratnost investice

Přínosy pro zákazníky

 • Snížení nákladů díky kratší době řešení problému a počtu vyjíždějících techniků
 • Rychlejší diagnostika problémů a oprav
 • Zvýšení First-time-fix-rate
 • Snížení času odezvy externího servisního teamu a prostojů ve výrobě
 • Video záznam servisního zásahu
 • Kontrola kvality