Ako funguje vzdialená spolupráca?

Jedním z nejčastějších využití chytrých brýlí v průmyslovém prostředí je vzdálená podpora. Jejich implementace ve firmách umožňuje okamžitou pomoc při řešení závad, servisu, údržbě a mnoho dalšího. Navíc se jedná se o ideální řešení při omezeném cestování nebo pro propojení týmů, nezávisle na místě, kde se zrovna nacházejí. Ze zkušenosti také víme, že je možné řešit většinu servisních situací vzdáleně s pomocí „experta na telefonu“.

Jak  vzdálená spolupráce funguje?

V rámci vzdálené podpory propojujeme  2  uživatele – experta, který používá počítač nebo mobilní zařízení a technika na místě s chytrými brýlemi. Vzdálený expert vidí v přímém přenosu práci technika s brýlemi, což umožňuje spolupráci v reálném čase.

Na rozdíl od jiných technologií jako je mobilní telefon nebo tablet, brýle technika na místě nijak neomezují. Display brýlí je umístěn v zorném poli technika, který tak má volné ruce pro práci po celý čas. Brýle jsou navíc lehké a není tedy problém je nosit po celou dobu pracovní směny. Samozřejmostí je pak kompatibilita s ochrannými pracovními pomůckami.

K hovoru lze připojit více účastníků včetně externích expertů. Vzdálení experti mohou zasílat soubory, zakreslovat, zvýrazňovat a stále vidí co technik dělá. Díky tomu se eliminuje například zdlouhavé hledání v papírových návodech. Komunikace ve výrobním závodě může být výzvou, proto brýle disponují funkcí potlačení hluku v průmyslových prostředích.

Velkou výhodu je snadná implementace během pár hodin a jednoduché ovládání i bez předešlých zkušeností se vzdálenou podporou.

Proč využívat právě vzdálenou podporu a jaké jsou její benefity?

Příklady využití:

 • Okamžité spojení servisních techniků s operátorem na místě
 • Interní komunikace v týmu mezi odborníkem a juniornějším technikem
 • Vzdálené zaškolování nových operátorů
 • Vzdálená podpora zákazníkům při práci s Vašimi zařízeními
 • Vzdálená instalace zařízení a následné uvedení do provozu
 • Komunikace techniků mezi jednotlivými pobočkami společností
 • Provádění technických inspekcí a auditů

Příklady benefitů:

 • Řešení pro omezené cestování a snížení prostojů ve výrobě  
 • Snížení počtu servisních výjezdů, snížené cestovní náklady  
 • Zvýšení efektivnosti servisního týmu a servisních služeb  
 • Pomoc operátorům údržby, zrychlení identifikace a řešení problémů  
 • Okamžité sdílení servisních postupů mezi týmy v reálném čase  
 • Zrychlení přenosu znalostí v týmu a zaškolení u juniornějších techniků  
 • Zvýšení zákaznické spokojenosti a kvality SLA

Software pro využití vzdálené podpory

Ubimax xAssist

 •  Aplikace xAssist od společnosti Ubimax, lídra na světovém trhu pro řešení s využitím chytrých brýlí, je jedna z nejpokročilejších aplikací pro vzdálenou podporu a okamžité řešení problému.
 • Využívá ji například společnost BMW v celé své dealerské síti v USA nebo Coca – Cola ve svých logistických centrálách.
 • Aplikace je plně lokalizována i do českého jazyka.

Microsoft  Teams

Nejrozšířenější  firemní aplikace a komunikační standard u množství firem v České a Slovenské republice. Běžně se používá s RealWear HMT-1.

Vuforia Chalk

Vuforia Chalk od společnosti PTC, světového lídra v oblasti rozšířené reality, CAD, PLM, IoT, je také skvělou volbou pro profesionální průmyslové potřeby.

TeamViewer Pilot

TeamViewer Pilot je aplikace specializovaná pro mobilní zařízení, kterou lze využít i na chytrých brýlích pro vzdálenou podporu. 

Cisco Webex

Cisco Webex je přední podnikové řešení.  

Využívá se především pro videokonference či online schůzky.

Chytré brýle RealWear HMT-1 jsou vhodným řešením, které zvýší efektivitu celého týmu, urychlí diagnostiku závad, snižuje cestovní náklady a prostoje ve výrobě. Pomocí této technologie vytváříme řešení pro zlepšení procesů ve výrobě, logistice, servisu, údržbě a v dalších oblastech. Návratnost investice bývá obvykle pár servisních výjezdů, z/do zahraničí jsou to 1-2 cesty.

Jak efektivně chytré brýle fungují dokazuje i to, že je již využívají i přední světové společnosti jako BMW, Porsche, VW, Trumph, Krones, Messer, Mazak, KraussMaffei, Schlumberger, … a další společnosti v České a Slovenské republice.

Stále si nejste jisti s využitím chytrých brýlí ve Vaší společnosti? Rádi poradíme a upřesníme veškeré specifikace. Kontaktujte nás.