Jak správně vybrat chytré brýle?

Stále více společností objevuje výhody implementace chytrých brýlí s rozšířenou nebo smíšenou realitou pro digitalizaci procesů a pracovních postupů pro své pracovníky ve výrobě, logistice, zaškolování, ale i například při zobrazování 3D modelů a hologramů. Nositelná technologie se stala standardním prostředkem k zajištění komunikace a produktivity pracovníků.

Při výběru modelu byste měli zvážit následujících 5 kritérií.

1

ÚČEL
2

DESIGN
3

BATERIE
4

FUNKCE
5

KOMFORT

PRO JAKÝ ÚČEL JSOU BRÝLE POTŘEBA:

Požadavky na zařízení se liší podle toho, v jakém prostředí budou brýle používány. Například v průmyslovém prostředí jsou důležité vlastnosti, jako je odolnost vůči vlhkosti, prachu, horku, mechanickému poškození či certifikace pro práci v prostředí s nebezpečím výbuchu. V lékařském prostředí je pak důležitým prvkem například kvalita displeje a pohodlí při nošení. 

MONOKULÁRNÍ VS. BINOKULÁRNÍ DESIGN:

Tyto termíny rozlišují mezi chytrými brýlemi, které mají display pro jedno oko (monokulární) nebo pro obě oči (binokulární). V některých případech jsou potřeba binokulární brýle pro správné a přesné zobrazení informací uživateli, jindy zase uživatel potřebuje neomezené vidění v jeho zorném poli, což splňují brýle monokulární. Vhodný design tedy zaleží na vašich potřebách, pracovním prostředí a také typu či množství dat, ke kterým potřebujete mít přístup. 

VÝDRŽ BATERIE:

Výdrž baterie závisí jak na její kapacitě, tak na používaných aplikacích. Existuje řada možností, jak prodloužit dobu používání chytrých brýlí, například prostřednictvím externích bateriových zdrojů, výměny baterie nebo náhradních baterií.  

FUNKCE:

V závislosti na vašich potřebách je třeba zvážit i funkce, jako je potlačení okolního šumu, hlasové ovládaní nebo možnosti připojení (Bluetooth, Wi-Fi atd.).

POHODLÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ:

Celodenní nošení chytrých brýlí může být únavné. Proto je důležité si vybrat brýle, které poskytují vysoký komfort. Ergonomii lze zlepšit použitím kompatibilního příslušenství, jako je čelenka, ochranné brýle, úchyty na pracovní přilby atd. 

AYES spolupracuje se všemi hlavními výrobci chytrých brýlí. Kontaktujte nás pro radu s výběrem modelu brýlí vhodného pro vaše potřeby.